22.04.2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Ziemi. Przygotowali ja uczniowie kl. VI i III wraz ze swoimi wychowawcami. Uczestnicy uroczystości wysłuchali poznali genezę święta i wysłuchali, jak rozwijał się ruch ekologiczny na świecie. Uczniowie kl. VI zaproponowali zebranym konkretne działania, które każdy może wykonać na rzecz ochrony planety. Dzieci z klasy III w swojej piosence przedstawiły najważniejsze problemy ekologiczne i zaapelowały o zaangażowanie w ratowanie Ziemi. Wszyscy zebrani uczestniczyli również w spotkaniu z Panem Ryszardem Soszyńskim, pracownikiem Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych na temat: ,,Jak chronimy przyrodę w Polsce?".

Po spotkaniu szkoła otrzymała cenną pomoc edukacyjną- mapę obszarów chronionych województwa lubelskiego a uczniowie zakładki do książek i notesy. Zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły o tematyce związanej ze Świętem Ziemi. Organizatorkami Święta Ziemi były Panie: Agnieszka Stachowicz i Anna Kozyrska.