Wszystko zaczęło się od pomysłu otoczenia naszej szkoły pięknymi roślinami, wśród których moglibyśmy odbywać zajęcia edukacyjne. Panie Agnieszka Stachowicz i Anna Kozyrska przy dużej pomocy Dyrektora szkoły- Pani Edyty Ośko pozyskały środki finansowe. W kwietniu zakupiliśmy sadzonki 40 gatunków krzewów i drzew. Pan Wójt pomógł przygotować równy plac do nasadzeń. Dowieziono ziemi,  usunięto stare korzenie. I zaczęło się…  .

Planujemy, kopiemy dołki, sypiemy ziemię, podlewamy, podsypujemy korą, rozmieszczamy rośliny na skalniku i później każdego dnia doglądamy , czy wszystko rośnie. 11.05.2022 r. dokonaliśmy uroczystego otwarcia naszego ogrodu, z którego jesteśmy bardzo dumni. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powyższe przedsięwzięcie:  władzom szkoły i gminy, uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi.

Organizatorki: Agnieszka Stachowicz i Anna Kozyrska