11.05.2022 r. odbył się w naszej szkole piknik ekologiczny, na którym gościliśmy Pana Dariusza Stockiego- Wójta Gminy Kamień. Na początku uczestnicy obejrzeli przedstawienie klasy III pod tytułem ,,Ocean śmieci” oraz wysłuchali piosenki o tematyce ekologicznej. Później wystąpili uczniowie klasy VI z apelem o zachowania proekologiczne w codziennym życiu. W I części tej imprezy odbył się również turniej o Odznakę Młodego Ekologa, przygotowany i przeprowadzony w ramach innowacji przez p. Annę Kozyrską i p. Agnieszkę Stachowicz. Uczestniczyły w nim uczniowie kl. I- IV. Dzieci musiały wykazać się znajomością wiedzy ekologicznej, umiejętnością segregacji śmieci i sprawnością fizyczną w celności rzucania szyszkami i jeździe na nartach z gazet. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy IV. Klasy V- VIII uczestniczyły w debacie poprowadzonej przez p. Stachowicz na temat globalnych zagrożeń takich jak: hałas, zaśmiecenie, dziura ozonowa, kwaśne opady czy efekt cieplarniany.

Uczniowie kl. V przygotowali do tego tematyczne plakaty. Uczennice klasy VIII b: Aleksandra Wójcik i Lena Michałowska zaprezentowały własne wiersze o tematyce prozdrowotnej. Dzieci z kl. VI omówiły zagadnienie konieczności zachowania na świecie różnorodności biologicznej i wykazały cel założenia przyszkolnego arboretum. Na koniec zebrani wzięli udział w aerobiku prowadzonym przez uczniów kl. VII i ich wychowawcę p. Annę Stefanek. Chłopcy z kl. IV- VIII rozegrali mecze piłkarskie, sędziowane przez p. Pawła Łapińskiego. Uczniowie kl. VIII a umilili wszystkim czas, śpiewając piosenki. Każda z klas przygotowywała się do pikniku po czujnym okiem swojego wychowawcy. Piękną dekorację wykonały panie: M. Kołtun, M. Tokarczuk, A. Koziej i M. Gajewska. Piknik zakończył się posiłkiem przy ognisku.
Organizatorkami i głównymi realizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki: p. Anna Kozyrska i p. Agnieszka Stachowicz.