26 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klasy I odwiedzili gospodarstwo Sadownicze Twardzik w Wereszczach Dużych.
Sad jesienią, pełen kolorowych, pachnących jabłek, wywarł na zwiedzających ogromne wrażenie.
Pan Rafał Twardzik – właściciel sadu, wraz z rodzicami, opowiadał o tym, jak powstał tak wielki sad, jakie prace należy wykonywać, aby urosły dorodne owoce, zwierzętach żyjących w sadzie, a także, dokąd trafiają zerwane jabłka.
Dzieci dowiedziały się, jakie odmiany jabłek uprawiane są w sadzie, gdzie i w jaki sposób są przechowywane, a także jaki wpływ na nasze zdrowie ma systematyczne spożywanie tych owoców.
Gościnni właściciele zaprosili dzieci na spacer po sadzie oraz poczęstowali smacznymi jabłkami.
Żegnając się, gospodarze zachęcili dzieci do ponownych odwiedzin wiosną, kiedy kwitnący sad jest nad podziw piękny.
Opiekunkami wyjazdu były panie – Agata Skibińska, Barbara Demczuk Popielnicka i Anna Stefanek.