Od kilku lat uczniowie młodszych klas uczestniczą w akcji „Jabłko czy cytryna” organizowanej przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
W tym roku akcję przeprowadzili: starszy aspirant Dawid Wójcicki dla Dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy I przypominali dorosłym użytkownikom jezdni, że ostrożna, zgodna z zasadami jazda sprawia, że wszyscy wtedy czują się bezpiecznie.
Niestety, wielu kierowców w pobliżu szkoły, znacznie przekraczało prędkość i za to wykroczenie musiało zjeść kwaśną cytrynę.
Kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami, nagradzani byli słodkimi jabłkami.
Bardzo dziękujemy Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia oraz różnorodne upominki.
Jesteśmy pewni, że kierowcy jadący w okolicach szkoły będą pamiętać o przepisach ruchu drogowego.